Поради по догляду за чавунною сковородою
Чавунна сковорода – візитна картка будь-якої господині. Зовнішній вигляд виробу скаже багато про його власниці. Правильний догляд за чавунною посудом забезпечить їй довговічність у використанні. Потрібно дотримуватися простих рекомендацій з експлуатації, щоб сковорода радувала сім'ю дивно смачним м'ясом і тонкими хрусткими млинцями.
Як доглядати за чавунною посудом
Нову чавунну сковороду без додаткового покриття необхідно підготувати до використання. Для запобігання нагару на внутрішніх стінках вироби досвідчені кухарі штучно створюють антипригарні властивості. Для досягнення цієї мети використовують два перевірених способи:
Для початку сковороду обробляють мийним засобом, ретельно змивають сліди хімічних речовин і заводського воску. Надалі використання миючих засобів не рекомендується. Для ополіскування використовують тільки гарячу воду і протирають посуд паперовим рушником. Для заповнення пір в унікальній структурі чавуну стінки і внутрішню частину виробу обмазують тонким шаром жиру. Іноді для цієї мети використовується рослинна олія. Однак жир має більш густу консистенцію і не розтікається. Після цієї процедури кухонне начиння поміщають в розігріту до 180°C духовку і прожарюють протягом 40 хвилин.
Нову сковороду очищають від технічної просочення, просушують. На поверхню рівномірно насипають звичайну кухонну сіль і раскаляют на плиті, періодично перемішуючи, протягом 1-1,5 годин. Після повного охолодження виріб протирають сухою ганчіркою і обробляють поверхню шматком маргарину або жиру. Чавунна «помічниця» готова до приготування їжі.
Сучасні чавунні сковороди випускаються двох видів: з покриттям і без нього. Для сковороди з будь-яким видом покриття не потрібно особливого догляду. Вона відмінно миється засобом для миття посуду з м'якою губкою. Однак посуд з покриттям не витримує високих температур і легко пошкоджується при використанні металевих кухонних лопаток.
При використанні чавунної сковороди без покриття варто враховувати наступні рекомендації:
Мити тільки гарячою водою. Сильні миючі засоби вимивають з пористої структури виробу жир, змушуючи знову прожарюють сковороду для створення штучного антипригарного нальоту.
Після миття посуд із чавуну необхідно ретельно просушувати до повного зникнення вологи з поверхні. В основному для цього використовують паперові рушники або на деякий час ставлять виріб на слабкий вогонь.
Залишати їжу в чавунному посуді заборонено. Це призведе до корозії, утворення іржі.
Зберігати чавунне виріб краще всього в духовці або закритому шафі. Там досить низька вологість.
Видалити іржу, з різних причин виникає на стінках сковороди, можна будь-абразивною губкою або наждачним папером.
Сковорода з чавуну при тривалому використанні і правильному догляді стає тільки краще за своїми властивостями. Вона завжди в наявності на кухні у кожної поважаючої себе господині.
- Як підібрати самокат під вік дитини?Вибирайте самокат для дитини за вікомЯк підібрати самокат під вік дитини?